جالب و دیدنی

آموزش بافت کیف با قلاب

کیف بندی قلاب بافی

-شاید بخواهید کیف های دستی یا دوشی را انتخاب کنید .در این روش ۲ تکه را به هم میبافید و میدوزید.این نوع کیف بند یا دسته هایی دارد پس به خوبی میتوان از آن به عنوان کیف دستی یا کیف های خرید استفاده کرد .شروع این پروژه همانند کیف پاکتی است .اگر میخواهید بافت اولیه ی راحتی داشته باشید ، قلاب و کاموای خود را به دقت انتخاب کنید و به این فکر کنید که در آخر میخواهید کارتان چگونه به نظر برسد وقتی این فکر ها تمام شد،آماده هستید که کیف جدید خود را ببافید .

-تصمیم بگیرید که میخواهید کیفتان لایه ی اویخته و اضافه هم داشته باشد یا نه ؟
شما باید دو تکه ببافید و آنها را به هم بدوزید .اگر نمیخواهید لایه ی اضافه را داشته باشد باید عقب و جولوی کیف بر هم منطبق باشد .در هر صورت باید قسمت عقب کیف را بلند تر ببافید .برای مثال :اگر یک کیف میخواهید که بلندی آن ۱۲″ بافت لایه باشد ، باید قسمت عقب کیف را بلندتر مثلا ۱۸″ببافید که ۶″آن برای لایه باشد.

-یک زنجیره بسازید .گره ها را با دقت بشمارید ، یک زنجیر ببافید تا زمانی که پهنای پایین و بالای کیف شما به اندازه ی مورد نظر برسد .شما میتوانید کیف خود را هم به صورت مستطیل مربع هم به صورت مکعب ببافید .بستگی دارد چه استایل کیفی میخواهید ببافید .اگر زنجیر بسیار طولانی شد بین ۱۰ تا ۲۰ گره از گیره استفاده کنید تا بتوانید آنها را بشمارید .
کار خود را بچرخانید و در پشت آن در طول زنجیر بافت پایه کوتاه بزنید .زمانی که زنجیره های اولیه را کامل کردید و به همان طولی که دلخواه شما بود رسید،شما باید کار خود را بچرخانید بنابراین میتوانید ردیف بعدی را در جهت مخالف شروع کنید .شما این کار را هر زمانی که به آخر ردیف رسیدید باید انجام دهید .

-برای چرخاندن کار ، آن را به صورت نصفه مطابق با عقربه ی ساعت بچرخانید بنابراین آخرین گره در ردیف فعلی، اولین گره در شروع ردیف بعدی میباشد .

-به بافت پایه کوتاه ادامه دهید .به بافت ، چرخش و بافتن ردیف های جدید ادامه دهید تا زمانی که به ارتفاع دلخواه رسیدید .به یاد داشته باشید که اگر یک لایه ی اضافه برای عقب کیف خود میخواهید ، قسمت عقب کار شما باید بلندتر باشد از قسمت جلو .

-کاموای خود را از آخر ببندید .زمانی که جلوی کار شما ( یا عقب . بستگی به این دارد که روی چه سمتی کار میکنید ) به آن بلندی که دلخواه شماست رسید باید کاموای خود را ببندید .زمانی که ردیف آخر را کامل کردید کاموا را از کلاف قیچی کنید .مطمین شوید که چند اینچی به جا گذاشته اید .دنبالهی کاموا را روی قلاب خود بکشید و قلاب را جدا کنید و کاموای روی آن را بکشید تا محکم شود .سپس دنباله ی آن را از میان گره های بالای ردیف ببافید .

-مرحله های ۳ تا ۶ را برای تکه ی دوم کیف تکرار کنید .زمانی که کارتان تمام شد ، شما هر دو تکه ی منطبق به هم را خواهید داشت (جلو و عقب کیف بدون لایه ی اضافه)یا دو تکه دارید که قسمت عقب آن بلند است و قسمت جلوی آن یک لایه دارد.

-قسمت عقب و جلو را به هم بدوزید .جهت وارونه ی هر دو تکه را به روی هم قرار دهید و از یک کاموا با رنگی همخوان استفاده کنید و پایین و دو طرف کیف را به هم بدوزید .شاید بخواهید از یک کاموای هم رنگ با کار خود برای دوختن دو تکه به هم استفاده کنید ، اما اگر از یک رنگ متضاد استفاده کنید بامزه میشود.

برای کیف خود یک بند ببافید .شما اکثرا میخواهید که یک بند به کیف خود ببافید .پروسه ی ساختن آن بسیار آسان است و شما آن را قبلا انجام داده اید .۲ روش برای ساختن آن وجود دارد :
گزینه ی اول:یک زنجیر به اندازه ی بندی که میخواهید ببافید .زنجیر را بچرخانید و تا پایان زنجیر بافت پایه کوتاه بزنید .به بافت پایه کوتاه ادامه دهید تا زمانی که بند به پهنای دلخواه برسد .بند را کامل کنید و سپس انتهای بند را به گوشه ی کیف خود بدوزید .مطمین باشید که برای اتصال این دو از گره های زیادی استفاده میکنید .هیچی بدتر از یک بند پاره شده نیست چون باعث میشود تمام محتویات کیف شما خالی شود .
گزینه ۲:کاموای خود را به دهانه ی کیف وصل کنید و از قلاب استفاده کنید و بافت نامریی انجام دهید یک زنجیر بسازید و لبهی کیف را بافت پایه کوتاه کار کنید و اطراف درز را ۴ بافت پایه کوتاه بزنید و به بافت ادامه دهید تا زمانی که سمت دیگر درز نیز ۴ بافت پایه داشته باشید .به بافت ردیف ها ادامه دهید تا زمانی بند شما به اندازه ی دلخواه رسید .انتهای دیگر را نیز با بافت نامریی به کیف ببافید یا همانطور که برای درز ها انجام دادید به هم بدوزید .

برچسب ها

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of
دکمه بازگشت به بالا