جالب و دیدنی

آموزش ساخت آویز گلدان مکرومه بافی

آموزش ساخت آویز گلدان با کنف

وسایل مورد نیاز ساخت آویز گلدان مکرومه:

برای ساخت گلدان آویز با کنف به وسایل زیر نیاز دارید:

  • ۸ متر طناب کنفی
  • ۱۲ عدد مهره چوبی در ۲ سایز متفاوت (دلخواه)
  • حلقه برای قسمت بالای آویز
  • قیچی
  • خط کش
  • گلدان با ارتفاه و عرض ۱۵ سانتیمتر

 

آموزش ساخت آویز گلدان با کنف:

 

قدم اول:

۴ رشته ی دو متری از طناب جدا کنید . برای اینکه طناب ها را به حلقه برای قسمت بالایی آویز متصل کنید باید از گره ی لنگر کمک بگیرید.طناب ها را از وسط تا کرده و از وسط حلقه رد کنید سپس مانند عکس مرکز آن ها را پیدا کرده و گره بزنید.سپس گره را محکم کنید.

ساخت آویز گلدان 2

قدم دوم:

حالا باید ۸ رشته نخ هم اندازه از حلقه آویزان باشند.هیچکدام از نخ ها نباید از درون گره سر بخورند و بیرون بیایند.حلقه ای که کنف را به آن گره زده اید را بر روی میز کار قرار داده و آن را ثابت کنید.نخ ها را دو به دو جدا کرده و کنار یکدیگر قرار دهید.

ساخت آویز گلدان 3

قدم سوم:

حال میتوانید از مهره های چوبی به عنوان تزئین استفاده کنید. ۱۲ مهره در ۲ سایز متفاوت در اختیار داریم.در ابتدا دو مهره با سایز کوچکتر را را وارد ۲ رشته ای که جدا کرده اید بکنید و سپس مهره ی بزرگ تر را وارد کنید.(توجه داشته باشید که مهره ه را با توجه به قطر نخ ها انتخاب کنبد تا در وارد کردن مهره به مشکل بر نخورید.)برای تسهیل استفاده از نخ ها میتوانید از چسب استفاده کنید و ته رشته ها را با چسب ببندید یا آن ها را بسوزانید تا از فرسودگی و از بین رفتن نخ ها هم جلوگیری کنید.با کمک میل قلاب بافی یا یک میه میتوان راحت تر طناب کنفی را از سوراخ مهره ها عبور داد.

ساخت آویز گلدان 4

قدم چهارم:

مهره های چوبی را در فاصله ی ۳۰ سانتیمتر از حلقه قرار دهید.زیر قسمت هایی که مهره ها قرار دارند را گره ی ساده بزنید تا آن ها را در جای خود ثابت نگه دارد سر نخورد.

ساخت آویز گلدان 5

قدم پنجم:

برای این که شبکه ای تشکیل دهید که گلدان بتواند داخل آن قرار داده شود.هر دو رشته ی متفاوت را به هم گره بزنید.گره های جدید را ۱۵ سانتیمتر پایین تر از گره های قبلی با گره ی حلقه ای بزنید.

ساخت آویز گلدان 6

قدم ششم:

در آخر با همه ی ریسمان ها با هم یک گره شل میزنیم تا محل قرار گیری گلدان مشخص شود سپس گلدان را داخل ریسمان ها قرار میدهیم و با توجه به سنگینی وزن گلدان گره را سفت میکنیم.(گره ها را مانند شکل بزنید.)در این مرحله ساخت آویز کنفی گلدان شما کامل میشود.

ساخت آویز گلدان 7

آویز کنفی گلدان شما آماده است!

یک نکته کوچک: برای درست کردن یک آویز برای یک گلدان بزرگتر به سادگی میتوانید از ریسمان های بلندتری استفاده کنید و پهنای تور را با گره زدن دو رشته نخ متفاوت به طور متفاوت بیشتر کنید.

برچسب ها

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of
دکمه بازگشت به بالا