این سایت تابع قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد
جالب و دیدنی

آموزش ساخت آویز گلدان مکرومه بافی

آموزش ساخت آویز گلدان با کنف

وسایل مورد نیاز ساخت آویز گلدان مکرومه:

برای ساخت گلدان آویز با کنف به وسایل زیر نیاز دارید:

  • ۸ متر طناب کنفی
  • ۱۲ عدد مهره چوبی در ۲ سایز متفاوت (دلخواه)
  • حلقه برای قسمت بالای آویز
  • قیچی
  • خط کش
  • گلدان با ارتفاه و عرض ۱۵ سانتیمتر

 

آموزش ساخت آویز گلدان با کنف:

 

قدم اول:

۴ رشته ی دو متری از طناب جدا کنید . برای اینکه طناب ها را به حلقه برای قسمت بالایی آویز متصل کنید باید از گره ی لنگر کمک بگیرید.طناب ها را از وسط تا کرده و از وسط حلقه رد کنید سپس مانند عکس مرکز آن ها را پیدا کرده و گره بزنید.سپس گره را محکم کنید.

ساخت آویز گلدان 2

قدم دوم:

حالا باید ۸ رشته نخ هم اندازه از حلقه آویزان باشند.هیچکدام از نخ ها نباید از درون گره سر بخورند و بیرون بیایند.حلقه ای که کنف را به آن گره زده اید را بر روی میز کار قرار داده و آن را ثابت کنید.نخ ها را دو به دو جدا کرده و کنار یکدیگر قرار دهید.

ساخت آویز گلدان 3

قدم سوم:

حال میتوانید از مهره های چوبی به عنوان تزئین استفاده کنید. ۱۲ مهره در ۲ سایز متفاوت در اختیار داریم.در ابتدا دو مهره با سایز کوچکتر را را وارد ۲ رشته ای که جدا کرده اید بکنید و سپس مهره ی بزرگ تر را وارد کنید.(توجه داشته باشید که مهره ه را با توجه به قطر نخ ها انتخاب کنبد تا در وارد کردن مهره به مشکل بر نخورید.)برای تسهیل استفاده از نخ ها میتوانید از چسب استفاده کنید و ته رشته ها را با چسب ببندید یا آن ها را بسوزانید تا از فرسودگی و از بین رفتن نخ ها هم جلوگیری کنید.با کمک میل قلاب بافی یا یک میه میتوان راحت تر طناب کنفی را از سوراخ مهره ها عبور داد.

ساخت آویز گلدان 4

قدم چهارم:

مهره های چوبی را در فاصله ی ۳۰ سانتیمتر از حلقه قرار دهید.زیر قسمت هایی که مهره ها قرار دارند را گره ی ساده بزنید تا آن ها را در جای خود ثابت نگه دارد سر نخورد.

ساخت آویز گلدان 5

قدم پنجم:

برای این که شبکه ای تشکیل دهید که گلدان بتواند داخل آن قرار داده شود.هر دو رشته ی متفاوت را به هم گره بزنید.گره های جدید را ۱۵ سانتیمتر پایین تر از گره های قبلی با گره ی حلقه ای بزنید.

ساخت آویز گلدان 6

قدم ششم:

در آخر با همه ی ریسمان ها با هم یک گره شل میزنیم تا محل قرار گیری گلدان مشخص شود سپس گلدان را داخل ریسمان ها قرار میدهیم و با توجه به سنگینی وزن گلدان گره را سفت میکنیم.(گره ها را مانند شکل بزنید.)در این مرحله ساخت آویز کنفی گلدان شما کامل میشود.

ساخت آویز گلدان 7

آویز کنفی گلدان شما آماده است!

یک نکته کوچک: برای درست کردن یک آویز برای یک گلدان بزرگتر به سادگی میتوانید از ریسمان های بلندتری استفاده کنید و پهنای تور را با گره زدن دو رشته نخ متفاوت به طور متفاوت بیشتر کنید.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of
دکمه بازگشت به بالا
بستن